Tatilinizde denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak için plajlardan ayrılmamanız mantıklı. Ancak eğlence ve spor tutkunları için adada birbirinden farklı etkinlikler de bulunuyor.

Öncelikle Avşa’da her türlü su sporunun yapılabildiğini bilmenizde fayda var. Bunların içinde en önemlisi sörftür. Yiğitler Köyü sahilinde uygun sığlığı bulabilirsiniz. Sörfçülerin uygun deniz derinliği, dalga olmayan kesimleri ve rüzgarlı alanları bulması çok kolay. Ancak adaya sörf okulu henüz açılmamış. Bu sebeple sporcuların kendi takımlarını, araç ve gereçlerini getirmeleri gerekiyor.

Ayrıca Marmara sularında dalış da yapmanızı tavsiye ederiz. Su altının eşsiz manzaralarını kayıt edebilir; canlı türlerine tanıklık edebilirsiniz. Profesyonel dalışçıların daha rahat edebileceği bölgede dalış noktalarına gitmek için balıkçı teknesi kiralanabilmektedir. Ayrıca:

  • jet-ski
  • ringo
  • muza binmek
  • kano
  • ve tekne turu da sizi bekliyor.

Her Adımda Farklı Bir Keşif

Doğal yapısı yürüyüş için uygun olan yörede bir çok parkur bulabilirsiniz. Sahil şeridi boyunca ister rehber eşliğinde, isterseniz arkadaşlarınızla trekking yapabilirsiniz. Koşucular ise kıyının gerisindeki yolları kullanabilirler. Bisiklet sürmek isteyenler ise sokakları ve sahil yolunu kullanabilirler.